BİR BAŞKAN DAİR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

BİR BAŞKAN DAİR

Mesaj tarafından İDRİS GÜLHAN Bir Paz Mayıs 17, 2009 3:53 pm

Halife Harun Reşit zamanıdır.
Behlül Halife Harun’a her fırsatta nasihat etmektedir. Herkes Halife Harun’un adından bile korkarken o Halifenin sarayına istediği gibi girip çıkmaktadır.
Yine böyle bir gün, Behlül Halife’nin sarayındadır. Yorgundur, uykusuzdur. Birazcık dinlenecek yer aramaktadır. Birden Halifenin tahtı gözüne ilişir. Sağına bakar, soluna bakar, etrafta kimseyi göremeyince tahta oturur. Birkaç dakika geçmeden askerler Halife’nin tahtında birisinin oturduğunu görürler. Behlül’ü tahttan indirdikleri gibi, bir de temiz dayak atarlar...
Behlül ağlamaya da başlamıştır. O anda Behlül’ün ağlama sesini duyan Harun Reşit gelerek Behlül'e neden ağladığını sorar. Askerler Behlül'ün büyük ve affedilmez bir hata ettiğini, tahta çıkıp oturduğunu, kendilerinin de tahttan indirip dövdüklerini söylerler.
Behlül’ün ağlamasına üzülen Harun Reşit:
«Behlül böyle bir hatadan dolayı dövülür mü hiç?» diye, askerlerine kızar ve Behlül’den özür diler. Lakin Behlül bir türlü susmaz. Ağlamaya devam eder. Harun Reşit Behlül’ü susturmaya çalışarak “Tamam! Yeter artık. Bu kadar ağlamanı gerektirecek ne var?” Der. Behlül gözlerinden akan yaşları silerek Halife Harun Reşid'e döner:
“Ey Harun ben, kendim için ağlamıyorum. Ben senin için ağlıyorum” Şaşırmıştır Harun Reşit.
“Ey Behlül köteği yiyen sensin. Neden benim için ağlarsın ki?”
“Ey gafil adam, ben birkaç dakikacık tahta çıkmakla bu kadar dayak yedim, oysa sen yıllardır bu tahtta oturuyorsun. Yarın senin durumun ne olur, ne kadar dayak yiyeceksin diye düşünür ve onun için ağlarım,” der.
Bu sözler Harun Reşid'in gözlerini yaşartır... Artık hüngür hüngür ağlama sırası Halife Harun’dadır.

Bu kıssa birçok lider için dönem dönem anlatılır.Peki biz neden anlattık;syn YAKUP ODABAŞI daha belediye başkanı olalı 1,5 ay oldu.ama görüyoruzki bazılar syn başkan hakkında çeşitli yorumlar yapmaktadırlar.şöyle bir düşünüyorumda bizler evlerimizi yönetirken dahi küçük bir arızada sendeliyoruz.Hele bu olay maddi konularsa düzeltmemiz bir sürü zaman alıyor.Oysa ki syn YAKUP ODABAŞI koskoca bir ilçeyi yönetmek için başkan seçildi.Çoğumuz neyin nerden geldiğini,bütçenin nasıl olduğunu,çalışanların nasıl çalıştıklarını,halkın ne istediğini bilmiyoruz bile.Tabiki seçmen olarak oy verdik ve karşılığında birşeyler beklemekte en doğal hakkımız.Ama bunun için biraz zamanda syn YAKUP ODABAŞInın en doğal hakkı.

Ben bu yazımı syn başkanımız YAKUP OADAŞINA ithafen yazıyorum.syn başkanım HARUN REŞİT gibi bir padişah bile bunlara maruz kalmışken,size vuran çok olacaktır.Siz yolunuza devam edin.Biz eminizki doğru işleri yapacaksınız.Yeterki siz dik durmaktan ve başarılı çalışmalara imza atmaktan vazgeçmeyin.

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

SELAM VE DUA İLE.

İDRİS GÜLHAN
İDRİS GÜLHAN
Ocak Başkanı
Ocak Başkanı

Erkek Mesaj Sayısı : 23
İş/Hobiler : ocak başkanı

Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön